Hot-Stone lávakő-márványkő masszázs

A lávaköves masszázs számos országban vívta ki a vendégek elismerését. Nem véletlenül, hiszen a masszázs során felhevített bazalt eredetű lávakövekkel végezzük a mélyrelaxáló teljes testet érintő sajátos ritmusú kezelést.

A relaxáló, harmonizáló és aktív méregtelenítő kezelési hatásmechanizmusok mellett, számos pozitív élettani folyamatot indítunk útjára. A termoterápia és a speciális fogáselemekkel ez a masszázs javítja a fizikai és szellemi közérzetet, ellazítja és regenerálja az izomzatot, serkenti a nyirokkeringést, gyorsítja az anyagcserét, enyhíti a fájdalmat, stresszoldó hatású, segíti a méregtelenítés folyamatát, immunerősítő hatású. Ez a masszázs tökéletesen ötvözi a holisztikus szemléletet a nyugati típusú masszázsokkal.
Mit tanulunk a képzésen, mi a célunk?
Célunk olyan szakemberek képzése, akik az elméleti és gyakorlati ismeretanyag elsajátításával, képesek lesznek egy teljes testet érintő - a lávaköves fogásrendszert alkalmazva-, masszázsszolgáltatást nyújtani. Figyelembe veszik az adott vendég kéréseit, panaszait és a tanfolyamon kifejlesztett készségeket ezek szerint alkalmazzák.
A lávaköves masszázs tanfolyam során különös hangsúlyt fektetünk a résztvevők elméleti és gyakorlati képzésére. A képzés kis csoportokban történik, ezzel is biztosítva a tanulókra jutó koncentrált oktatói figyelmet, a még tökéletesebb szakmai fejlődést.
Masszázs rituálé
A speciális masszázsrituálé Himalajay sóval és szezámolajjal történő testradírozással veszi kezdetét, mely során eltávolítjuk az elhalt hámréteget, frissítjük, regeneráljuk a bőrt, ezzel előidézve a testi megújulását.
A kezelés során a Peruból származó fekete lávaköveket 50-54 C°-ra hevítetjük és a testet lágy simító, lazító aromaterápiás előmelegített olajjal fedjük be. A felmelegített kövekkel nyirokstimuláló (méregtelenítő), relaxáló hatásmechanizmusú lassú mozdulatokkal, egy feledhetetlen élményt adunk ajándékba a testnek, léleknek és szellemnek. A testi élmények mellett az elmaradhatatlan kellemes halk zene segíti a kikapcsolódást és relaxálást.
A masszázst még izgalmasabbá tehetjük, az illóolajok használatával, melyen keresztül aromaterápiás kezelésként a páciens egyéb működési zavarait is oldhatjuk. A felhevített kövek és az illóolajok kölcsönhatásba lépnek egymással és a mélyszöveti rétegekig hatolva sokkal intenzívebben fejtik ki hatásukat. Holisztikus szemlélettel, végighaladunk az emberi testet behálózó energiapályákon, érintjük és fokozzuk a csakrák működését egyensúlyba hozhatjuk a testet, lelket és szellemet.
Elmélet és gyakorlat
A képzés elméleti és gyakorlati témái között tanulunk a masszázs történetéről, a masszázs elméletéről-élettanáról, a masszázs indikációiról (javallatai), a masszázs kontraindikációiról (ellenjavallatai), eszköz és anyaghasználatról, Lávaköves fogásrendszerről, energiaközpontokról, gyógyító rezgésű féldrágakövekről, valamint tanácsokat és hasznos tippeket tudhatunk, meg hogyan építsük ki gyorsan és hatékonyan saját vendégkörünket.