Meditációs Rajzterápia

A stresszes napok túléléséhez fontos egy olyan tevékenységet találni, ami segít levezetni a feszültséget és kikapcsol. A művészi tevékenység rendkívül pozitív és megnyugtató hatású.
A rajzolás alapvetően jobb agyféltekés, kreatív tevékenység.
A rajz az egyik legősibb önkifejezési eszköz. Rajzolgatás, firkálgatás közben kirajzoljuk magukból mindazt, ami a bennünk "dolgozik" és amit fontosnak tartunk. Az elkészült művek sokszor a lelkünk mélyéről érkező jelképes üzenetek, hiszen a rajzolás révén a belső, tudattalan világunkkal kerülünk kapcsolatba. A rajzon megjelenő formák és szimbólumok meglepően sokat elárulnak érzelmi-hangulati állapotunkról és alapvető személyiségvonásainkról. Ha ezeket a rajzokat megtanuljuk értelmezni, akkor jobban megérthetjük és elfogadhatjuk önmagunkat.
A rajzokban nem ritkán elfojtott vágyak, érzelmek (harag, düh, félelem, szorongás), rejtett sérelmek, megoldatlan konfliktusok is megjelennek szimbolikusan, ami segít megérteni és tudatosítani a problémát és ez végül közelebb vihet a megoldáshoz.
A foglalkozás célja:
- megszabadulj a felgyülemlett stressztől
- megtaláld a belső nyugalmat
- kiegyensúlyozottabb lègy
- növeld önbizalmad
- visszanyerd testi-lelki egyensúlyod
Kinek ajánlom?
- aki szeretne egy könnyen alkalmazható stresszoldó technikát elsajátítani
- aki szeret rajzolni
- aki szeretne rajzolni, de azt hiszi, hogy nem tud
- aki önbizalmát szeretné növelni
- aki sikerélmények sorozatát szeretné megélni
- bárkinek aki pihenni,lazítani szeretne
- bárkinek aki a nyugalmat keresi
Rajztudás, rajztehetség nem szükséges!
Ha azt gondolod,hogy nincs tehetséged a rajzoláshoz, itt meggyőződhetsz az ellenkezőjéről!